А ти береш участь в акції «Підтримаймо рідну мову»?

Візьми участь у безтерміновій акції! Мета акції – захистити українську мову. Це не акція проти інших мов, це акція в підтримку своєї рідної української мови! Яку форму підтримки рідної мови ти обереш – залежить від тебе, від твоїх можливостей, твоїх уподобань: хтось буде писати і розмовляти тільки українською, другий – збере підписи в захист української мови, третій – налагодить випуск значка «Говорю рідною» або щось інше. Але не будь байдужим. Не будь байдужим до того, як на твоїх очах паплюжать, зневажають, принижують, дискредитують твою рідну мову, мову твоїх батьків, мову багатомільйонного народу! Долучись до акції!

середа, 29 квітня 2009 р.

Інтернаціоналіст, інтернаціоналізм

Не бійтесь заглядати у словник:
Це чистий яр, а не сумне провалля.

М.Рильський


Інтернаціоналізм – міжнародна солідарність робітників, трудящих різних націй і рас. […] Із знищенням експлуататорських класів виник соціалістичний інтернаціоналізм, який є новим типом міжнародних відносин. […] Соціалістичний інтернаціоналізм збігається з соціалістичним патріотизмом. […] Інтернаціоналізм у сучасну епоху означає солідарність національних загонів робітничого класу, відповідальність комуністичних і робітничих партій всіх країн за успішний розвиток світового революційного процесу, дружбу, багатосторонню взаємодопомогу й зближення соціалістичних країн… Інтернаціоналізм протилежний націоналізмові [с.290, 1].1. Словник іншомовних слів. За ред. члена-кореспондента АН УРСР О.С. Мельничука. – К.: Головна редакція УРЕ, 1977, - 776 с.

Матеріали Вікіпедії говорять про невизначеність цього терміну в даний час, тому вживання його обмежується.
Цікава наукова робота «Інтернаціоналізм чи русифікація» Івана Дзюби.


Дзюба І. М. Інтернаціоналізм чи русифікація? — К. : Видавничий дім "KM Academia", 1998, — 276 с.

ISBN 966-518-110-6

Безпосереднім поштовхом для написання цієї славнозвісної наукової праці стали проведені 1965 року в Україні арешти творчої молоді. Робота була оголошена антирадянською, автора виключили із Спілки письменників, і він теж опинився за ґратами. Починаючи з 1968 p., монографія багато разів виходила за кордоном українською, російською, англійською, французькою, італійською, китайською мовами. В Радянському Союзі як політичне звинувачення висувалася проти кожного, хто читав її чи бодай тримав у руках, якщо це ставало відомо КДБ. В Україні, проголошеній незалежною державою, ця наукова робота окремою книжкою виходить вперше. На жаль, багато порушених у ній проблем залишаються актуальними й нині.Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Інтернаціоналіст та інтернаціоналізм — терміни, що стосуються концепції міжнародних відносин, яка підкреслює як домінуючу роль держави, так і існування соціальних відносин між державами.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/


Материал из Википедии — свободной энциклопедии

Интернационализм:
• Интернационализм в политике — идеология солидарности народов и отрицания национализма.
• Интернационализм в лексике — слово, вошедшее в большинство языков: телефон, компьютер и т. д.

Джерело: http://ru.wikipedia.org/wiki/

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...