А ти береш участь в акції «Підтримаймо рідну мову»?

Візьми участь у безтерміновій акції! Мета акції – захистити українську мову. Це не акція проти інших мов, це акція в підтримку своєї рідної української мови! Яку форму підтримки рідної мови ти обереш – залежить від тебе, від твоїх можливостей, твоїх уподобань: хтось буде писати і розмовляти тільки українською, другий – збере підписи в захист української мови, третій – налагодить випуск значка «Говорю рідною» або щось інше. Але не будь байдужим. Не будь байдужим до того, як на твоїх очах паплюжать, зневажають, принижують, дискредитують твою рідну мову, мову твоїх батьків, мову багатомільйонного народу! Долучись до акції!

пʼятниця, 17 липня 2009 р.

Сталінізм і нацизм – одного поля ягоди

Парламентська Асамблея ОБСЄ на початку липня 2009 року проголосувала за прийняття резолюції, яка рівною мірою засуджує сталінізм і нацизм, які названі тоталітарними катастрофами ХХ століття, а в честь їх жертв запропоновано встановити міжнародний День пам’яті, приурочивши його до дня підписання пакту Ріббентропа-Молотова 23 вересня 1939 року.
Проект даної резолюції запропонували представники Литви і Словенії, у якій сказано, що «два головні тоталітарні режими, нацизм і сталінізм, принесли геноцид, порушення прав і свобод людини, військові злочини і злочини проти людства»
Із 320 делегатів за прийняття даної резолюції проголосувало 308, не підтримали прийняття резолюції 8 делегатів, ще 4 утрималися. Прийняття даної резолюції дозволить країнам бувшого СРСР вимагати від Росії компенсації за окупацію.
У документі згадується також сучасна російська дійсність і звучить вимога від Росії (учасниці ОБСЄ) відмови від прославляння радянського минулого і «прикрашання історії».
Делегація Росії бойкотувала підписання даного документу. Депутати Госдуми та члени Совєта федерації виступили з сумісною заявою, а комуністи вимагають офіційної реакції від російського МІДу.
На наш погляд, і сталінізм, і нацизм мають багато спільних рис і заслуговують на зневагу та засудження як антигуманні та антилюдські системи.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...