А ти береш участь в акції «Підтримаймо рідну мову»?

Візьми участь у безтерміновій акції! Мета акції – захистити українську мову. Це не акція проти інших мов, це акція в підтримку своєї рідної української мови! Яку форму підтримки рідної мови ти обереш – залежить від тебе, від твоїх можливостей, твоїх уподобань: хтось буде писати і розмовляти тільки українською, другий – збере підписи в захист української мови, третій – налагодить випуск значка «Говорю рідною» або щось інше. Але не будь байдужим. Не будь байдужим до того, як на твоїх очах паплюжать, зневажають, принижують, дискредитують твою рідну мову, мову твоїх батьків, мову багатомільйонного народу! Долучись до акції!

четвер, 10 лютого 2011 р.

До Міжнародного дня рідної мови


З 2000 року світова спільнота за рішенням ЮНЕСКО 21-го лютого відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято ще називають «святом з кривавими сльозами на очах», тому що цього дня у 1952 році в Бангладеш (колишня частина Британської Індії) була жорстоко придушена демонстрація корінного населення, яке боролося за право мати свою мову, за право спілкуватися рідною мовою. Демонстрантів розстріляли тільки за те, що вони хотіли на своїй рідній землі говорити своєю рідною мовою.
У нашій країні, у третьому тисячолітті, на 20-му році її незалежності при задекларованій українській мові як державній, можуть безкарно звільнити з роботи тільки за те, що працівники розмовляють своєю рідною українською мовою! На наших очах відбувається нищення рідної мови.
Не будь байдужим! Захисти своє найрідніше і найдорожче – мову своїх батьків, мову свого народу! Нехай цей день і наступні дні й роки для нас, українців, стануть справді українськими: говорімо, читаймо, пишімо, послуговуймося скрізь і всюди у своїй державі своєю Рідною Мовою!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...