А ти береш участь в акції «Підтримаймо рідну мову»?

Візьми участь у безтерміновій акції! Мета акції – захистити українську мову. Це не акція проти інших мов, це акція в підтримку своєї рідної української мови! Яку форму підтримки рідної мови ти обереш – залежить від тебе, від твоїх можливостей, твоїх уподобань: хтось буде писати і розмовляти тільки українською, другий – збере підписи в захист української мови, третій – налагодить випуск значка «Говорю рідною» або щось інше. Але не будь байдужим. Не будь байдужим до того, як на твоїх очах паплюжать, зневажають, принижують, дискредитують твою рідну мову, мову твоїх батьків, мову багатомільйонного народу! Долучись до акції!

четвер, 10 березня 2011 р.

Як ми можемо допомогти розвивати україномовний інтернет?

 Сайт «Життя» (Українська правда) 02.12.2010 р. повідомив, що за динамікою зростання відвіданих сторінок Вікіпедія українською мовою – на третьому-четвертому місці у світі. Тоді ж повідомлялося, що за інформацією статистичного сервера Фонду Вікімедіа у листопаді 2010 в Українській Вікіпедії був поставлений новий рекорд: за місяць переглянуто 29,1 мільйони сторінок, що становить 0,21% від переглядів сторінок Вікіпедії усіма мовами і забезпечує їй 24-е місце у світі.
Українська Вікіпедія вийшла на перше місце в світі серед 50 найбільших мовних розділів Вікіпедій і за динамікою зростання числа відвідувань (+64% у листопаді 2010 у порівнянні з листопадом 2009).
Зростання інтересу до Українського розділу Вікіпедії спонукає зростання кількості осіб, які її редагують, а це веде до збільшення числа статей та зростання їх якості.
Серед 50 найбільших Вікіпедій за минулі 12 місяців найбільш динамічно зростав інтерес до Вікіпедій українською мовою (+64%), російською (+55%), індонезійською (+39%), арабською (+37%), каталонською (+36%) та іспанською (+33%).
За даними статистичного сервера Вікімедіа в лютому 2011 року середньодобове відвідування української Вікіпедії перевищило 1 мільйон чоловік. За повідомленням сервера, за швидкістю зростання популярності українська Вікіпедія (uk.wikipedia.org) в лютому поточного року була на третій сходинці після корейської (ko.wikipedia.org) та російської (ru.wikipedia.org).
На сьогоднішній день українська Вікіпедія має 266485 статей та 95693 користувачів. У лютому 2011 року українська Вікіпедія обігнала фінську за кількістю статей і вийшла на 15-місце в світі.
Як ми можемо допомогти розвивати україномовний інтернет?
Перш за все, підтримуймо своє! Навіть якщо ми не активні користувачі і не маємо власних блогів, або не створюємо статті на Вікіпедії, все одно ми можемо допомогти розвитку україномовного інтернету. Для цього дотримуймося декількох правил:
1) спілкуймося в соціальних мережах тільки рідною мовою;
2) створюймо україномовні запити в Інтернеті;
3) будьмо українцем не тільки вдома, а й на вулиці і в мережі.
Якщо ми, наприклад, будемо шукати в Гуглі українською мовою, то своїми діями збільшимо попит на певні запити. Буде більшим попит – зросте пропозиція, що призведе до покращення якості продукції (статей).
Дехто вважає, що українська мова і бізнес – речі несумісні. Можна сказати, що це залежить тільки від нас, від того, якою мовою ми будемо створювати запит на пошук. Наприклад, фірма виробляє відцентрові насоси. Для їх продажу через інтернет вона створила сайт і буде оптимізувати його зміст так, щоб бути першим в Гуглі по цільовим запитам. Але запит "насосы центробежные" в Україні щомісяця в середньому шукає 2900 чоловік (та 40500 по всьому світу), а от «відцентрові насоси» – лише 210 по Україні (та 260 по всьому світу). Фірму цікавить лише одне – як продати як найбільше продукції, тому 99%, що сайт вона замовить російською. Якщо ж запитів «відцентрові насоси» в Україні буде більше, ніж «цетробежные насосы», то сайт буде україномовним. І в тому, що в бізнесі переважають російськомовні сайти вині ми самі, бо часто шукаємо інформацію в Інтернеті чужими мовами. Нема попиту – нема пропозиції.
Останні дані говорять про те, що ситуація змінюється на краще.

Підготовлено за джерелами:
Малюнок позичений у блозі "NEBRATAN"

5 коментарів:

 1. Так, кількість україномовного контенту на укрвікі збільшується, але його якість не найкраща. Справа в тому, що на укрвікі діють агенти фсб та моссаду, які жорстко відстоюють інтереси своїх країн та ідеологій . Вони займаються не створенням проукраїнського контенту, а здебільшого вилученням фрагментів, які створюють загрозу їх пропагандистськім установкам. Українська вікіпедія вкрай потребує патріотичних і свідомих дописувачів, на жаль, сьогодні ситуація складається не на їх користь. Запрошую вас також долучитися до створення не лише україномовної, але й проукраїнської вікіпедії.

  ВідповістиВидалити
 2. Підтримую рідну мову таким методом.
  З Україною в серці
  http://vkontakte.ru/uainmyheart

  ВідповістиВидалити
 3. Дякую. Переглянув Вашу сторінку вКонтакті. Я там не зареєстрований, тому не зміг залишити свій коментар, але посилання на Вашу сторінку зроблю вже сьогодні.

  ВідповістиВидалити
 4. При спробі додати посилання отримав "Не вдалося знайти канал для цієї URL-адреси. Дописи блогу і час оновлення не відображатимуться. Все одно додати URL-адресу?"
  Додав все одно. Не знаю, що з цього получиться(.

  ВідповістиВидалити
 5. Получилось ось що: літера "В", ромбики у два рядки, але посилання працює (.

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...