А ти береш участь в акції «Підтримаймо рідну мову»?

Візьми участь у безтерміновій акції! Мета акції – захистити українську мову. Це не акція проти інших мов, це акція в підтримку своєї рідної української мови! Яку форму підтримки рідної мови ти обереш – залежить від тебе, від твоїх можливостей, твоїх уподобань: хтось буде писати і розмовляти тільки українською, другий – збере підписи в захист української мови, третій – налагодить випуск значка «Говорю рідною» або щось інше. Але не будь байдужим. Не будь байдужим до того, як на твоїх очах паплюжать, зневажають, принижують, дискредитують твою рідну мову, мову твоїх батьків, мову багатомільйонного народу! Долучись до акції!

середа, 2 листопада 2011 р.

Моя чарівна Українська Мова – одна з найдавніших мов світу!

Я пишаюся своєю Рідною Мовою, тому що Українська Мова своїм корінням, за твердженням істориків, сягає глибини не менше семи тисячоліть. Праєвропейський санскрит містить більше 1000 нинішніх українських кореневих слів.
Жодна з європейських мов (окрім литовської) так близько не стоїть  до своїх витоків. А зв'язок російської мови з іншими європейськими мовами можна прослідкувати лише через українську та угрофінські мови. Зазначу, що порівняння з російською мовою роблю не з метою її приниження чи ображання. Російська мова по-своєму своєрідна і багата. Можна було б порівнювати Рідну Українську Мову з французькою, чи німецькою. Але краще порівнювати з тою, яку ти добре знаєш, тобто, російською.
Степан Наливайко – відомий в Україні знавець санскриту та мови хінді, професор, – описує враження від почутого звернення індійського гуру добірним санскритом до свого учня: «Дехі ме агні». Він попросив вогню і це було майже співзвучно нашому: «Дай мені огню».
Такі знайомі слова, як «один, два, три, чотири» на санскриті звучить «аді, дві, трі, чатура». А ось такі дуже знайомі змалечку кожному з нас слова – «мама, тато, неня, дід, баба, брат, сестра, син», – на санскриті звучать як «мата, тата, нана, дада, баба, бграта, свастрі, сун». Перелік таких слів може бути дуже довгим, що є беззаперечним підтвердженням того, що корені моєї Рідної Української Мови сягають глибин індоєвропейської цивілізації. Це звідти до нас прийшли та й залишились в Україні прізвища та назви сіл, селищ, міст: Манджула, Панікар, Шандра, Хобта, Бушма, Шудря, Гупало, Вишень, Бакота, Баглаї (Баглайки), Вишнопіль, Канів, Тараща, Умань, Ямпіль, Чигирин, Буша (Бушанка) і т.д.
Про витоки московської, а пізніше – російської мови, може розповісти географія інших територій, де проживали угро-фінські племена – «чудь, водь, югра, черемиси, пермь, комі, мурома, ести, карели, вотяки, ерзя, меря, мещера та інші». Їхні землі досі зберігають первинні назви рік, озер, селищ, міст: Нева, Волга, Ока, Кама, Мещера, Нара, Вязьма, Москва, Чудське озеро, Ладожське озеро, Валдай, Рязань (первинне Ерзянь), Суздаль, Сарапул, Вологда, Ростов та ін. Тобто, практично вся географія Центральної Росії.
Але якщо взяти Новгородську землю, де проживали слов’яни, то там збереглися давньоруські (українські) назви поселень та річок: Галич, Прилуки, Великі Луки, Новгород, Руська, Середа, Волошка, Хмара, Люта, Велика, Межа та ін.
Слов’янську частку до московської мови внесли окремі слов’янські племена, які вимушено переселились на угро-фінські північні землі в VІІІ-ІX сторіччі.
Пізніше, за часів Петра І, розпочався й глибинний вплив української мови  на московську говірку, тому що московіти вчились і граматики, і арифметики, і Божому слову по книгах учителів-українців Мелентія Смотрицького, Магніцького, Феофана Прокоповича та інших.
Видатний лінгвіст кінця ХІХ-го століття, польський вчений Михайло Крелуцький зазначив наступне: „Займаючись довгий час порівнянням арійських мов, я дійшов висновку, що українська мова не тільки старша всіх слов‘янських, не виключаючи так званої старослов‘янської, але й санскриту, грецької, латини та інших арійських мов».
Також історичні  дослідження останніх десятиліть такої пам‘ятки, як Кам‘яна Могила під Мелітополем, дають нам свідчення, що це древнє святилище містить багато писемних зразків ще до шумерського періоду. Так що нам є чим пишатись.

Про те, що моя чарівна Українська Мова – одна з найдавніших мов світу, – мене переконали  наступні матеріали:
1.Сайт «УНСО посеред нас!». Стаття Луки Іваницького «Українська мова – прамова цивілізацій».

2 коментарі:

  1. все це так, і про це чимало сказано, але поки що лише сказано... на жаль, історичні пам'ятки - мовні пам'ятки -не шануються, приміром, таж Кам'яна Могила, гроти засипали піском, бо нема грошей на їхнє утримання, а туристи пишуть там типу здесь бил вася... на Хориці Чорний Камінь з дошумерськими написами - вівідувачі музею прагнуть відломити, бо пот тєліку сказали, що камєнь валшєбний... далі - мова скіфів і мова дошумерська, і мова сучасна - це одна і та ж сама мова, - хто з нинішніх мовників сьогодні говорить, - у Мозолевського про це є,.. я про це писав у себе на блозі,
    а щодо московської мови - то це єдина мова, яка за артикуляцією має нерухому нижню щелепу, і тим відрізняється від англійської, німецької, польської. української і інших...
    це питання цікаве, можна довго говорити...

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую. Повністю з Вами погоджусь: одна балаканина, далі слів справа в збереженні мови не йде... Але вже й ця балакинина затихає... Від чого стає ще сумніше...

    ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...