А ти береш участь в акції «Підтримаймо рідну мову»?

Візьми участь у безтерміновій акції! Мета акції – захистити українську мову. Це не акція проти інших мов, це акція в підтримку своєї рідної української мови! Яку форму підтримки рідної мови ти обереш – залежить від тебе, від твоїх можливостей, твоїх уподобань: хтось буде писати і розмовляти тільки українською, другий – збере підписи в захист української мови, третій – налагодить випуск значка «Говорю рідною» або щось інше. Але не будь байдужим. Не будь байдужим до того, як на твоїх очах паплюжать, зневажають, принижують, дискредитують твою рідну мову, мову твоїх батьків, мову багатомільйонного народу! Долучись до акції!

четвер, 20 червня 2013 р.

10 КОРИСНИХ СЛОВНИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИПишіть грамотно!

Щодня користувачі Інтернету пишуть сотні мільйонів коментарів, повідомлень, задають запити на пошук інформації та роблять у них десятки мільйонів помилок. Якщо ви сумніваєтесь у правильності написання того чи іншого слова, або не знаєте, де поставити наголос, ми пропонуємо вам скористатися десятьма мережними словниками.
Звичайно, словники не претендують на заміну викладача або вчителя рідної мови. У словниках не наводяться правила та не пояснюється, чому слово пишеться так чи інакше, але сподіваємося, що ваша увага буде звернена саме на ті слова, в яких ви часто допускаєте помилки просто за звичкою. Працюючи зі словником, ви запам’ятаєте, як правильно пишуться ці слова.
Тож пропонуємо вам десять найпопулярніших словників.

1. Український тлумачний cловник на сайті Br.com.ua: http://language.br.com.ua/2. На цьому ж сайті можна скористатися й Українським економічним тлумачним словником: http://economic.br.com.ua/


3. Український лінгвістичний портал пропонує «Словники України» on-line: http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/
Словник має три закладки: Словозміна, Синонімія, Фразеологія. За допомогою цього словника можна не тільки дізнатися як правильно пишеться слово в одному з семи відмінків в однині й множині, але й знайти його синоніми та переглянути приклади вживання.


4. Словник української мови. Академічний тлумачний словник (1970 – 1980) в 11 томах. http://sum.in.ua/
Одинадцятитомний «Словник української мови» (або СУМ-11), що його було видано у 1970 – 1980 роках, став першим в історії тлумачним словником української мови. На ньому базуються чи не всі сучасні українські тлумачні словники, зокрема «Великий тлумачний словник сучасної української мови» (ВТССУМ) та оновлений «Словник української мови у 20 томах», публікацію якого розпочала Академія наук України у 2010 році.
Словник укладено великим колективом науковців за україномовною літературою від часів Котляревського до 1980 року. Після більшості тлумачень у словнику наведено справжні випадки вживання слова, що ілюструють його значення.
Попри обов’язкову на час його виходу політичну заангажованість, СУМ-11 становить беззаперечний скарб вітчизняної лексикографії.
 
5. Етимологічний словник української мови
У словнику подається етимологія і характеризується стан етимологічної розробки всіх зафіксованих у XIX і XX ст. слів української літературної мови та діалектів, за винятком найрегулярніше утворюваних похідних форм, пов’язаних із наведеними в словнику, і застарілих або вузькофахових термінів іншомовного походження. Розглядаються також етноніми і власні імена людей, поширені в Україні.
Словник призначений у першу чергу для філологів широкого профілю, мовознавців, фахівців з української та інших слов’янських мов і всіх, хто цікавиться походженням слів, – наукових працівників, викладачів, студентів.Доменне ім’я популярного ресурсу «slovnyk.net» було передано компанії ABBYY.
Компанія залишила можливість вільного доступу до цього словника. Заходьте та використовуйте Великий тлумачний словник сучасної української мови і ще понад 50 безкоштовних словників. Додавайте свої слова та приклади перекладів. Обговорюйте варіанти перекладів та складності вивчення мов. Переглядайте сучасні приклади вживання слів та словосполучень в унікальній базі перекладів в реченнях з художньої та технічної літератури, законодавчих та юридичних документів, Інтернет-сайтів.
Компанія ABBYY сподівається, що Lingvo.ua стане вам у корисним при перекладі або при вивченні мов.7. Академічний тлумачний словник української мови на Лінгвістичному порталі mova.info
Академічний тлумачний словник української мови «Словник української мови в одинадцяти томах» містить понад 134 тисячі словникових статей та становить перший в історії української мови словник тлумачного типу. На ньому базуються чи не всі сучасні тлумачні словники українські мови. У словнику представлено активну лексику української літературної мови, терміни, номенклатурні та складноскорочені слова, слова історичного фонду, що свого часу належали до широковживаних, найбільш відомі у вжитку слова, пов’язані з релігійними та філософськими поняттями, найуживаніші архаїзми та лексичні діалектизми.Спогади О. Афанасьєва-Чужбинського, 1840 р.:   В то время, кроме «Энеиды» Котляревского, которой девицам читать не давали, на украинском языке были уже: повести Квитки, Полтова и приказки Гребинки, имелись везде рукописные сочинения Гулака-Артемовского; но все это читалось как-то вяло высшим кругом. Появление «Кобзаря» мигом разбудило апатию и вызвало любовь к родному слову, изгнанному из употребления не только в обществе высшего сословия, но и в разговоре с крестьянами, которые старались, и конечно смешно, выражаться по-великорусски.


http://www.jnsm.com.ua/ures/book/index.shtml9. Словники на сайті Розум org.ua.
http://rozum.org.ua/index.php?a=index&d=18 10. Словники на сайті Словопедія
Пропонуємо вам українські тлумачні словники на сайті Словопедія. З цими онлайн-словниками ви завжди зможете знайти точне тлумачення того чи іншого слова, електронні словники дозволять вам стати більш обізнаним, причому безкоштовно. Окрім того словники слів допоможуть вам орієнтуватися в філософії, бухгалтерії та інших дисциплінах.

8 коментарів:

 1. Дуже хороша стаття, дякую.
  http://artprom.com.ua/

  ВідповістиВидалити
 2. Будь ласка! Заходьте, читайте. У нас багато корисної інформації.

  ВідповістиВидалити
 3. Висловлюю щиру вдячність за підібраний матеріал

  ВідповістиВидалити
 4. величезне Вам дякую від себе і ще кількох десятків юних філологів за словники:)

  ВідповістиВидалити
 5. Будь ласка! Користуйтеся з користю.

  ВідповістиВидалити
 6. Спасибі за матеріал,дуже допомагає школярам,та студентам!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. 37961 - саме стільки відвідувачів переглянули цю статтю на сьогоднішній день, 31.01.2019. Дякуємо вам за небайдужість до рідного слова!

   Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...