А ти береш участь в акції «Підтримаймо рідну мову»?

Візьми участь у безтерміновій акції! Мета акції – захистити українську мову. Це не акція проти інших мов, це акція в підтримку своєї рідної української мови! Яку форму підтримки рідної мови ти обереш – залежить від тебе, від твоїх можливостей, твоїх уподобань: хтось буде писати і розмовляти тільки українською, другий – збере підписи в захист української мови, третій – налагодить випуск значка «Говорю рідною» або щось інше. Але не будь байдужим. Не будь байдужим до того, як на твоїх очах паплюжать, зневажають, принижують, дискредитують твою рідну мову, мову твоїх батьків, мову багатомільйонного народу! Долучись до акції!

понеділок, 14 жовтня 2013 р.

Кембридж віддав перевагу українській мові, а рідне міносвіти забороняє вчити українську в угорськомовних школах

У Кембриджському університеті (Великобританія) у програмі додаткових безкоштовних курсів російську мову замінили на українську.
За інформацією кафедри славістики університету, крім основної програми, що передбачає вивчення української та російської мов (на платній основі, бакалаврат), додаткові безкоштовні курси пропонують розширене вивчення української (замість російської, як було раніше), а також польської мов. Програма російської мови більше не пропонується, пише Rupor.info з посиланням на ЛIГАБiзнесIнформ.
Викладання української на різних рівнях складності почалося зі стартом осіннього триместру (Michaelmas Term). Програма україністики пропонує студентам Кембриджа безкоштовно оволодіти українською мовою на трьох рівнях – початковому, середньому і просунутому.
Після проходження всіх рівнів, слухачі курсів повинні розуміти українську лексику та граматику, точно використовувати слова, читати оригінальну літературу, а також розбиратися в культурі України. В кінці року слухачам належить скласти тест на вміння розпізнавати на слух українську мову, а також здати письмову роботу, яка перевіряє знання граматики і навички висловлювання українською.
Нагадаємо, раніше Кембридж відкрив магістерську програму для студентів з України. Навчання перших студентів з України почалося в жовтні 2011 року. Університет Кембриджу заснований в 1209 році і став четвертим за рахунком університетом у світі. Випускниками Кембриджського університету були такі відомі вчені, як Ісаак Ньютон, Чарльз Дарвін, Джон Кейнс. З Кембриджом були пов’язані 87 лауреатів Нобелівської премії.
Українська програма заснована в Університеті Кембриджа в 2008 році з ініціативи департаменту славістики. Департамент, який очолює Емма Віддіс , ставить своєю метою сприяння розвитку досліджень української та інших слов’янських культур, літератури та мов від середньовіччя до наших днів.
Водночас у пресі з’явилася інформація про те, що Міністерство освіти і науки України не дозволило школам угорської національної меншини поглиблено вивчати українську замість другої іноземної – російської. Про це 28.09.2013 заявила народний депутат від фракції "Батьківщина", голова комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілія Гриневич в ефірі 5 каналу.
«Мене дивує з одного боку така велика гнучкість стосовно російської мови і абсолютна відсутність гнучкості за умов сильних аргументів національних меншин. Вчора у нас був круглий стіл у Верховній Раді з приводу освіти дітей з національних меншин і угорці кажуть про таке: оскільки вони інша мовна група ніж ми, їм складно вивчати українську мову, і просять – ми не хочемо вчити російську мову замість другої іноземної, дозвольте нам мати додаткові години державної української мови, на що Міністерство освіти дає офіційну відповідь - ні, це не можливо", – заявила  Гриневич.
Підготовлено за матеріалами:

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...