А ти береш участь в акції «Підтримаймо рідну мову»?

Візьми участь у безтерміновій акції! Мета акції – захистити українську мову. Це не акція проти інших мов, це акція в підтримку своєї рідної української мови! Яку форму підтримки рідної мови ти обереш – залежить від тебе, від твоїх можливостей, твоїх уподобань: хтось буде писати і розмовляти тільки українською, другий – збере підписи в захист української мови, третій – налагодить випуск значка «Говорю рідною» або щось інше. Але не будь байдужим. Не будь байдужим до того, як на твоїх очах паплюжать, зневажають, принижують, дискредитують твою рідну мову, мову твоїх батьків, мову багатомільйонного народу! Долучись до акції!

неділя, 11 травня 2014 р.

Чотирнадцятий Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика урочисто завершиться 15 травня у Києві

Конкурс, ініціатором якого був видатний український бізнесмен і меценат з Канади Петро Яцик, спрямований на піднесення соціального престижу української мови в Українській державі. У конкурсі беруть участь мільйони школярів, учнів профтехосвіти, студентів, військовиків не тільки з України, а й з багатьох країн світу. Після смерті великого українця 2001 року конкурс носить його ім’я. Організацією конкурсу в Україні займається Ліга українських меценатів (президент – Володимир Загорій, виконавчий директор – Михайло Слабошпицький).
За повідомленням прес-служби Ліги українських меценатів, цьогорічний XIV Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика, який традиційно розпочався 9 листопада  в День української писемності,  завершиться 15 травня урочистою церемонією у столичному Національному академічному драматичному театрі ім. І.Франка.
Цей патріотичний мовний марафон відбувається головним чином коштом доброчинців з України, США, Канади й Австралії. Всі грошові премії носять імена своїх фундаторів-меценатів. Найвищі премії за перемогу в національному етапі конкурсу – по 7 тисяч гривень. Більше 70 осіб цього року отримають премію у Національному академічному драматичному театрі ім. І.Франка. 
Переможці також отримають бібліотечки від Ліги українських меценатів, газети «День», Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» та київських видавництв ВЦ «Просвіта», «Академія», «Академвидав», «Знання», «Либідь», «Веселка», «Смолоскип», «Український письменник», «Пульсари», «Ярославів Вал».
На церемонії вручення нагород та призів будуть не тільки переможці і призери конкурсу, а й учителі, меценати, політичні, культурні та громадські діячі, митці. Очікуються виступи відомих письменників, науковців, журналістів. Відбудеться яскрава мистецька програма юних талантів.
На сам кінець на сцені театру відбудеться передача естафети – Житомирщина, котра починала у себе цьогорічний конкурс, передасть її Вінниччині. Саме там 9 листопада 2014 року урочисто буде відкрито XV Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика.
Підготовлено за матеріаламиУкрінформу. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...